Manga posiada w Polsce wielu sympatyków. Istnieją tacy, którzy nie wyobrażają sobie choćby dnia bez niej. Naturalnym jest więc, że doceniający tę formę sztuki szukają dodatkowych form aktywności oraz nawiązują nowe znajomości z osobami o podobnych upodobaniach.

Spotkania i zloty ubóstwiających mangę – podobnie jak na przykład gry komputerowe czy horrory – już nie dziwi. W niektórych przypadkach sprawy jednak trafiają na jeszcze wyższy poziom. Przeglądając fora internetowe, przeznaczone dla takich osób, możemy spotkać się z sytuacją, gdy planowana jest przez część użytkowników wspólna wycieczka do Japonii. Wynika to z faktu, że fanów mangi często fascynuje nie tylko sama sztuka, ale też dalekowschodnia kultura, gdyż to właśnie z jej kręgu pochodzi przedmiot ich uwielbienia.
Bez wątpienia jest to jedno z najdynamiczniej rozwijających się zjawisk w naszym kraju, a przytoczony wyżej przykład potwierdza, że jego uczestnicy należą do osób bardzo zdeterminowanych i chętnych do faktycznego zaangażowania.