Kierowanie się informacjami zawartymi w przewodniku podczas zwiedzania nowego miasta to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zwiedzić standardowe miejsca i zobaczyć najpopularniejsze atrakcje.

Nie dla każdego jest jednak odpowiednia taka turystyka, bo niektórzy wolą coś bardziej niecodziennego, co pozwoli im poznać miasto z innej strony. Dlatego też czasami warto porzucić turystyczne atrakcje opisywane w popularnych przewodnikach na rzecz tych miejsc, których opisy można znaleźć na przykład na blogach podróżniczych. Takich miejsc w sieci, które są przydatne dla turystów jest naprawdę wiele i każdy może znaleźć je bez względu na to, jakie miasto go interesuje. Dlaczego więc by nie skorzystać z tej szansy poznania interesujących atrakcji, co z pewnością urozmaiciłoby zwiedzanie?

O interesujących miejscach dla danej miejscowości można również dowiedzieć się od osób, które tam zwyczajnie mieszkają. W końcu kto będzie wiedział najlepiej, jakie jego miasto ma atrakcje jak nie rodzinni mieszkańcy?