W dzisiejszym rozwijającym się świecie dynamicznie zmieniają się sposoby rehabilitacji podopiecznych ? w tym także najmłodszych. Wraz z rozwojem technologii zostają zaimplementowane coraz ciekawsze rozwiązania. Jednym z nich jest Turnus rehabilitacyjny dla dzieci nad morzem. Jak wszystkim wiadomo, rehabilitacja jest dla dziecka wielkim obciążeniem zarówno fizycznym, jak i psychicznym, natomiast powiew bryzy morskiej jest w stanie tę przykrość zminimalizować.

Nie od dawna wiadomo także o uspokajających właściwościach morza. Dziecko czuje się zrelaksowane, dzięki czemu zwiększa się skuteczność takiej terapii. Takie niespotykane połączenie rehabilitacji jest także szansą dla rodzica na chwilowy odpoczynek od ciężkiej pracy, jaką jest opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem.

Warto nie zwlekać z decyzją dotyczącą podróży, ponieważ w obecnym sezonie polskie morze jest oblegane, a ilość miejsc z dnia na dzień gwałtownie maleje, mimo to Bałtyk jest wciąż dużo lepszą alternatywą niż kosztowne i zagraniczne wojaże.