Rodzinne ferie w Borach Tucholskich to doskonały pomysł na udany wypoczynek w gronie najbliższej rodziny. Z pewnością zimowe krajobrazy Borów Tucholskich zafascynują i zaciekawią niejednego z mieszczuchów. Natomiast przykryte warstwą śniegu drzewa oraz skute lodem jeziora i wiele maleńkich wysepek wzbudzą pełen podziw i uznanie.

Położenie

Bory Tucholskie są największym lasem w Polsce, który jest położony między dwiema rzekami, tajemniczą Brdą i równie zjawiskową Wdą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Na samym terenie Borów Tucholskich jest położonych ponadto około 900 jezior.

Atrakcje turystyczne

Tutaj każdy turysta wraz z rodziną spragniony wypoczynku niezależnie od pory roku znajdzie coś dla siebie. Są ryby i grzyby, a zimą oczywiście polowania. Natomiast przez cały rok niezależnie od pogody w krajowej stolicy nordic-walking w Tleniu kwitnie turystyka piesza.
Tak naprawdę sposobów na spędzenie czasu z rodziną jest tutaj wiele. Można tak jak w mieście udać się na jeden z basenów w Tleniu czy Fojutowie, a nawet pochodzić po tutejszych restauracjach czy zorganizować sobie z całą rodziną zimowy kulig połączony z plenerem fotograficznym, skąd po raz kolejny zatrzymamy na fotografiach udany i niezapomniany rodzinny wypoczynek w Borach Tucholskich.