Zabawa, Hobby, Gry, Rozrywka – Podbieraki na ryby

Z wędkarstwem kojarzą nam się przede wszystkim elastyczne i długie wędki. Nie jest to jednak jedyny atrybut wędkarza. Coraz częściej oraz chętniej sięgają oni także po podbieraki wędkarskie.

Podbieraki wędkarskie zwane także jako podbieraki na ryby służą, jak sama nazwa wskazuje, do podbierania ryb. Ich budowa jest zasadniczo prosta i składają się z siatki, uchwytu oraz obręczy trzymającej siatkę. Obręcz jest w różnych kształtach – jako koło, kwadrat oraz trójkąt. Różną konstrukcję mają również całe podbieraki, rączka może być krótka bądź długa, natomiast siatka posiada wiele rozmiarów. Tak więc, każdy poławiacz ryb znajdzie produkt dopasowany do własnych potrzeb.
Występuje wiele rodzajów podbieraków, np.: muchowy, spiningowy lub karpiowy. Przed zakupem warto się zapoznać z rodzajami podbieraków oraz przeanalizować, czy mają być wykorzystywane do małych, czy do dużych ryb, aby wybrać optymalny produkt dla siebie.

Podbierak wędkarski to natomiast niejedyne określenie na ten sprzęt. Występuje on również pod takimi nazwami jak kasarek lub kasar. Alternatywą dla podbieraka wędkarskiego jest tak zwany – grip. Grip rzeznaczony jest do wyławiania ryb drapieżnych. Przypomina szczypce, a jego zaletą jest mały rozmiar oraz brak potrzebny rozkładania.