Oferty last minute promowane są przez wiele polskich biur podróży. Na takiej ofercie zyskuje nie tylko klient, który dzięki tego typu ofercie zyskuje możliwość wykupienia wycieczki czy wczasów w dużo niższej cenie niż normalnie, ale także biuro podróży, które dzięki tego typu propozycjom może wypełnić w ten sposób pozostałe wolne miejsca na dany wyjazd.
Oferta last minute, to jak sama nazwa wskazuje, rezerwacja i wykupienie wyjazdu turystycznego na ostatnią minutę. Dzięki nim, klient kupuje dane wczasy nawet o czterdzieści procent taniej, co jest całkiem pokaźną kwotą, która pozostanie w naszym portfelu. Z ofert tego typu najlepiej jest korzystać poza sezonami wzmożonego ruchu w biurach podróży. W tym czasie zwykle agencje turystyczne dysponują dużo większą ilością ofert tego typu, dzięki czemu klient może wybierać z większej ilości propozycji z różnych regionów świata.
Kupując ofertę last minute, klient zyskuje też stuprocentową pewność, że cena za podróż nie ulegnie nagłej zmianie i nie zostanie podwyższona.