Korzystanie z nawozów naturalnych, organicznych, niesie ze sobą same zalety dla upraw roślin, w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych środków chemicznych. Nawozy organiczne powstają bez użycia do ich produkcji jakichkolwiek sztucznych środków.

Jednym z najbardziej znanych producentów tego typu nawozów jest kompostownia ziemia polska. Oferuje ona nawozy których proces produkcji jest całkowicie naturalny, oparty na przetworzeniu z użyciem mikroorganizmów probiotycznych. Dzięki temu otrzymany produkt jest wolny od jakichkolwiek szkodliwych substancji chemicznych, niekorzystnych dla upraw i naszego zdrowia.
Nawozy wyprodukowane w zakładach kompostownia ziemia polska korzystnie zwiększają zawartość substancji organicznych w nawożonej glebie, doskonale poprawiając jej naturalne właściwości i strukturę, co wpływa na właściwe nawodnienie. Są więc idealne do stosowania w polowych uprawach takich roślin jak różne gatunki zbóż, kukurydza czy bardzo popularny i chętnie uprawiany w naszym kraju rzepak.