Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas planowania Dubaj wakacje, jest klimat. Od połowy października do połowy kwietnia Dubaj jest skąpany w słońcu, ale panują tam umiarkowane temperatury. Przez pozostałą część roku w Dubaju jest bardzo gorąco, dlatego w sezonach letnich mieszkańcy i turyści ukrywają się w klimatyzowanych pomieszczeniach. Dubaj wakacje zdecydowanie lepiej planować poza sezonem, przede wszystkim ze względu na atrakcyjność cen. Jeśli panujemy jednak Dubaj wakacje na plaży, w parkach rozrywki lub na pustyni, wtedy lepiej przyjechać do Dubaju w miesiącach letnich.

Decydując się na Dubaj wycieczki, należy także pamiętać o okresie ramadanu, podczas którego w Dubaju przestrzegany jest ścisły post.
Podczas ramadanu każdego turystę, niezależnie od wyznawanej religii także obowiązuje post, którego należy przestrzegać szczególnie w miejscach publicznych. Należy się także powstrzymać od picia alkoholu i palenia papierosów. Z tego względu na to warto, planując podróż, upewnić się, że ramadan nie przypada na porę naszej wizyty.