Sauny infrared są coraz częściej stosowane w strefie wellness . Do ich podłączenia wystarcza zasilanie jednofazowe . Nagrzewanie w tych saunach odbywa się poprzez promienniki ceramiczne . Panuje w nich dużo niższa temperatura niż w sanach fińskich. Pozwala to na korzystanie z tej sauny przez osoby nie mogące korzystać z sauny fińskiej. Sauny IR są już dość powszechne w prywatnych rezydencjach.

Każde urządzenie w naszym centrum wellness musi posiadać odpowiednie zasilanie . W przypadku sauny. jest to przyłącze elektryczne. Najlepszym rozwiązaniem jest zasilanie trójfazowe . Nie należy stosować kratek odpływowych w saunie. Sauny wymagają, aby pomieszczenia były wentylowane. Konieczne jest ułożenie glazury pod sauną, gdyż nie posiada ona własnej podłogi. Sauny mogą być wykonane jako wolnostojące lub w formie zabudowy pomieszczenia.

Wanny SPA w obiekcie publicznym muszą posiadać dodatkowy system filtracji. Wymóg ten jest bardzo respektowany przez Sanepid. Wanna bez tego systemu nie może być wykorzystywana . System filtracji pozwala na utrzymanie wymaganych parametrów wody. Paremetry te są wnikliwie sprawdzane przez odpowiednie instytucje . Dobre parametry wody są warunkiem dopuszczenia wanny do użytku.

Łaźnie rzymskie to urządzenia, które oprócz zasilania trójfazowego wymagają podłączenia wody. Konieczne jest także pomieszczenie do umieszczenia generatora pary. Konieczna jest także wentylacja. Łaźnia parowa musi posiadać kratkę ściekową w swoim centralnym punkcie. Każda łaźnia parowa posiada dolot pary ze specjalnego urządzenia . Wyposażona jest również w anemostat. Podłączamuy go przewodem elestycznym z wentylacją.