Warszawa jako stolica Polski jest każdego roku chętnie odwiedzana przez kolejnych turystów. W mieście warto odwiedzić zabytki, kojarzone z polskimi królami, na uwagę zasługują również muzea oraz pomniki, które powstały w celu upamiętnienia ważnych mieszkańców miasta.

Główne atrakcje turystyczne Warszawy
Większość turystów odwiedza stolicę ze względu na Zamek Królewski oraz letnie rezydencje królów, zlokalizowane w Wilanowie oraz w kompleksie pałacowym w Łazienkach. W każdym z wymienionych miejsc działa muzeum, a zwiedzający mogą również obejrzeć ogrody, które otaczają zabytkowe kompleksy. Na uwagę zasługuje również Stare Miasto oraz Rynek Nowego Miasta wraz z zabudową. Ze Starego Miasta do Placu Trzech Krzyży prowadzi ciąg ulic, przy których zlokalizowany jest m.in. Pałac Prezydencki, zabytkowy budynek Polskiej Akademii Nauk, przed którym znajduje się pomnik Kopernika, czy też ciąg zabytkowych kamienic oraz kościołów, w tym kościół Podniesienia Krzyża, w którym znajduje się serce Chopina.

Jednak Warszawa to nie tylko Stare Miasto. W mieście znajduje się nowoczesne muzeum Chopina czy muzeum Marii Skłodowskiej, znajdujące się w jej domu rodzinnym. Turyści chętnie również odwiedzają Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich, zwane popularnie POLIN, dokumentujące historyczną przeszłość mieszkańców.