Artystyczny wizerunek Warszawy

Warszawa to nie tylko zachwycające wieżowce i architektoniczne budynki, ale to też miasto przeznaczone dla miłośników sztuki, pragnących inspiracji do dalszego tworzenia. Oczywiście, wysokie i nowoczesne apartamenty w Warszawie wywierają olbrzymie wrażenie na turystach, również tych z zagranicy, ale nie są one jednak znakiem rozpoznawczym stolicy, oprócz oczywiście zabytkowego Pałacu Kultury i Nauki, który jest najwyższym budynkiem w Polsce.

Powszechnie wiadomo, że na terenie miasta znajduje się wiele obiektów sztuki które przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych. Jednym z nich jest Pracownia Rzemiosła Artystycznego – Zaopatrzenie Artystów znajdująca się na ulicy Freta, w której można zobaczyć i kupić obrazy współczesnych artystów polskich. Obejrzeć można tutaj ciekawą rzeźbę i tkaniny artystyczne. Aby nabyć wartościowe obrazy i inne dzieła udać się można do domu aukcyjnego „Ostoja”, gdzie przedstawione jest znakomite malarstwo polskie XIX i XX wieku.

Pragnąc w dalszym ciągu podziwiać znakomite dzieła sztuki, można udać się do galerii sztuki „Prezentacje plastyczne” na ulicy Piwnej oraz galerię „Altius”, która kilka razy do roku organizuje aukcje sztuki dawnej w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego. Ta pierwsza to galeria sztuki zaistniała w 1989 roku, która eksponuje piękne malarstwo polskiego pejzażu, kopie malarstwa dawnego, kopie ikon oraz współczesną biżuterię artystyczną. „Altius” natomiast to firma działająca od 1990 roku, która przedstawia dzieła malarstwa polskiego i obcego, rzemiosła artystycznego a także zabytkową broń palną i białą.

Na Rynku Starego Miasta zobaczyć można galerię sztuki „Metal” autorska Marcina Zaremskiego. Firma wyposażona jest zwłaszcza w biżuterię artystyczną, srebro, bursztyn i koral. Interesującą galerią jest „Zapiecek”, która istnieje od 1972 roku i specjalizująca się w sztuce współczesnej prezentując dzieła najsławniejszych artystów, liczne wernisaże, wystawy i koncerty. Galeria skupia się na malarstwie polskim, rzeźbie oraz artystycznymi wyrobami sztuki użytkowej. Warto polecić jeszcze jedną, niemniej ciekawą galerię, która prowadzi sprzedaż dzieł wybitnych polskich malarzy współczesnych – „Plac zamkowy”. Będąc w tej galerii zobaczyć można tkaniny artystyczne, rzeźby, meble, szkło artystyczne, unikatową biżuterię srebrną, dzieła sztuki użytkowej i dodatkowo wyroby do wyposażenia wnętrz.