SimaRe

W co się bawić żeby nie zwariować! Wielkie Poszukiwania

19 marca 2020

Drodzy Rodzice! Zorganizowanie czasu i zapewnienie ciekawych aktywności dzieciom to bardzo trudne zadanie! Śpieszymy więc z pomocą. Na naszej stronie internetowej postaramy się umieszczać propozycje zabaw, aktywności i zadań dla przedszkolaków. Być może, niektóre nasze pomysły pomogą Wam zapewnić dzieciom ciekawą i rozwijającą rozrywkę.

Pierwsza propozycja – Wielkie Poszukiwania. Ta zabawa nie wymaga wielkich przygotowań, można brać w niej udział zarówno w domu jak i na dworze, i co bardzo ważne nie wymaga wielkiego udziału rodzica. Dzieci samodzielnie poszukują i zaznaczają znalezione przedmioty, a na koniec zabawy osoba dorosła może sprawdzić efekty starań dziecka.

ZASADY GRY: Zadaniem rodzica jest wybranie i umieszczenie określonych przedmiotów w różnych miejscach. Co można schować – zabawki (te małe i te całkiem duże), elementy układanek (np. literki, cyferki, zwierzątka), owoce czy elementy garderoby (czapka, szalik).Trzeba zrobić to tak, aby dziecko tego nie widziało. Następnie na karteczce umieszczamy wizerunki ukrytych przedmiotów (można również skorzystać z gotowych wzorów). Zadaniem dziecka jest odnalezienie wszystkich rzeczy znajdujących się na karteczce. Odnalezione przedmioty dziecko umieszcza w przeznaczonym do tego miejscu (np. torba na zakupy). Kiedy wielkie poszukiwania się zakończą, rodzic sprawdza, czy dziecko odnalazło wszystkie przedmioty.

Jeśli bawimy się na dworze, zadaniem dziecka będzie odnalezienie i zebranie elementów świata przyrody, takich jak: patyki, liście czy kamyki.

W galerii załączamy gotowe wzory do zabawy w Wielkie Poszukiwania.